Image title

Силікатна цегла – цегла, яка виготовляється з таких будівельних матеріалів як: вапно (до 10%), кварцовий пісок (майже 90%), добавки (менше 1%).

Різниця між способом виготовлення звичайної і силікатної цегли в тому, що звичайна випалюється в печі, а силікатна в автоклаві. Автоклав представляє собою апарат, що обробляє суміші силікатної цегли паром під високим тиском, тиск досягає 8-12 атм, а температура пару понад 170°С.

Якщо до силікатної цегли додати пігменти, то в результаті легко отримати цеглу різних кольорів, наприклад: зелену, фіолетову чи синю або жовту.

Image titleКоли цегла вже пройшла всі етапи виготовлення її випробовують. Згідно до сучасних стандартів з міцності силікатна цегла повинна витримати 15-20 МПа для отримання типу М150-М200. Якщо цегла витримує 10МПа (марки типу М100), то з неї можна сміло будувати двоповерховий будинок, але несучі конструкції багатоповерхівки з М100 будувати неможливо, так як рано чи пізно від навантаження цегла такої марки може зруйнуватись.

Ще виробники будівельних матеріалів звертають увагу на середню густину цегли. Якщо мова йде про силікатну цеглу, то її густина має бути понад 1300 кг/м, а температура використання не повинна перевищувати показники 550°С. Таку цеглу можна використовувати в різних виробничих заводах.

Останній параметр контролю силікатної цегли – морозостійкість. Тобто скільки цегла може витримати замороження і розмороження без особливих пошкоджень. Контроль всіх вище описаних параметрів цегли забезпечить гарантію якості виробленої цегли.

Якісну силікатну цеглу Ви можете придбати через інтернет-магазин bcstroy.kiev.ua.

Якщо вам потрібна якісна цегла за вигідну ціну. Рекомендуємо звернутись в Будівельний Центр «БЦСТРОЙ» зателефонувавши до наших менеджерів.

Image title

Цеглу використовують для зведення висотних будинків, для закладки фундаменту, для утеплення фасадів і для облицювання. Широко використовується цегла в будівництві господарських будівель: сараїв, хлівів, конюшень, а також для житлових будинків, маєтків, теплиць тощо. Основний вид цегли, який зараз виготовляють називається рядовим. Рядова цегла за поділяється на:

  Керамічну;

  Силікатну

  А за ступенем порожнистості:

  Пустотілу (ступінь порожнистості від 13-45%).

  Повнотілу (від 6% - 13%)

За габаритами:

  Одинарна (250х120х65 мм)

  Подвійну (250х120х138 мм)

  Полуторну (250х120х88 мм)

  Цеглу – половинку (250х65х65 мм)

Рядова керамічна цегла виготовляється з глини або суміші глин, яка після формовки проходить випал при високих температурах (близько 1000°С). Для виготовлення керамічної цеглини знадобиться до шести днів і велика затрата енергії та пального на випал. Керамічна повнотіла цегла за ступенем порожнистості 13% має щільність від 1100-1400 кг на м3. А пустотіла цегла зі ступенем порожнистості від 13-45% має щільність 900-100 кг на м3. Такий вид цегли використовують для будівництва колон, арок та заборів. Гарно випалена цегла має матову поверхню і при ударі видає дзвінкий звук.

Image title

Рядова силікатна цегла виготовляється з кварцевого піску (90%) і вапна (10%) за технологією напівсухого вібропресування. Цей вид цегли має білий колір завдяки вапну. Силікатна цегла значно дешевше через те, що на виготовлення однієї партії цегли витрачають 15-18 годин і не використовують пальне на випал. Силікатну цеглу також поділяють на повнотілу та пустотілу.

Повнотіла силікатна цегла має щільність 1800-1950 кг на м3, а пустотіла цегла з вмістом керамзитного піска – 1100-1600 кг на м3.

Головною перевагою силікатної цегли є гарна звукоізоляція, знижена теплопровідність і менша вага ніж у керамічної цегли, що дозволяє чудово використовувати у будівництві висотних будинків, стін та перегородок.

Повнотіла цегла немає наскрізних отворів, буває гладкою, рифленою або з накаткою.

ЇЇ ступінь пористості не перевищує 6%.

Повнотіла цегла має ряд переваг:

  Висока міцність на вигин і стиск (марка до М – 200).

  Гарна морозостійкість (в середньому 50-75 циклів заморожування і відтаювання).

  Стійкість до процесів вивітрювання і корозії до впливу мікроорганізмів, хімічних речовин, високої вологості та атмосферних явищ.

  Тріщиностійкість.

  Тривалий термін експлуатації.

  Здатність витримувати серйозні механічні навантаження.

  Стійкість до грибка або цвілі.

  Точні геометричні параметри.

Повнотіла цегла вирізняється по марці міцності. Існують такі марки: М-100, М-125, М-150, М-200. Цегла М-200 називається пічною через її високу вогнетривкість.

За масою повнотіла цегла буває:

  Одинарна (250х120х65 мм) – 3,3-3,6 кг.

  Полуторна (250х120х88 мм) – 4-4,3 кг.

  Подвійна (250х120х138 мм) – 6,6-7,2 кг.

Повнотілу цеглу використовують для побудови фундаменту та зведення несучих конструкцій.

Цегла пустотіла або ефективна щілинна широко використовується для будівництва несучих стін та перегородок через її ознаки:

  Менша питома вага;

  Більш високі показники тепло і звукоізоляції.

  Можливість зводити висотні будівлі, так як легкі стіни не створюють великий тиск на фундамент.

  За формою порожнечі пустотіла цегла поділяється на:

  Круглі.

  Квадратні.

  Прямокутні.

  Конусоподібні.

Вага пустотілої цегли – від 2,3 – 2,6 кг. Цеглу пустотілу М-100 широко застосовують у будівництві міжкімнатних перегородок та будівництві невеликих сараїв та гаражів. А цеглу М-125 використовують для утеплення стін будинків. Стіни з пустотілої цегли затримують тепло взимку і прохолоду влітку.

Якщо вам потрібна якісна цегла за вигідну ціну. Рекомендуємо звернутись в Будівельний Центр «БЦСТРОЙ» зателефонувавши до менеджерів.

Інтернет-магазин будівельних матеріалів "БЦСТРОЙ"

TOP сайтов StroimDom.com.ua